Bir Garip Aşk Arnav kimdir? Barun Sobti nereli kaç yaşında hayatı biyografisi

16.bölüme gelmiş olmamıza rağmen bir kez bile gülüşünü göremediğimiz dünyalar karizması Arnav gerek duruşu gerekse de bakışıyla genç kızların gönlünü şimdiden fethetmiş durumda. Melekler kadar güzel olan Kushi’ye daha ne zamana kadar kötü davranacağını bilmediğimiz ve gerçek ismi Barun Sobti olan Arnav hakkında kısaca bilgi paylaşalım:

Doğum: 21 Ağustos 1984 (31 yaşında), Delhi, Hindistan
Boy: 1,78 m
Eşi: Pashmeen Manchanda (e. 2010)
Ebeveynleri: Raj Sobti
Ödüller: En İyi Ekran Çifti Dalında Hindistan TV Ödülü

Arnav, acıma duygusunda yoksun, maddi çıkarların en planda olduğuna inanan ve parayla her şeyin sahibi olabileceğini düşünen 28 yaşında bir adamdır. Amacına ulaşmak için tüm imkanlarını kullanır hatta insanları bile çıkarları için feda edebilir. Dizideki Arnav karakteri gerçek hayatta nefret edilecek insan tiplerinden; kendini beğenmiş, ukala, dediğim dedik, her şeyi parayla ölçen. Ne kadar sinir bozucu özellik varsa bu adam da toplamışlar.

 

Barun Sobti ​21. Ağustos 1984 (Burcu Aslan )tarihinde Punjabi bir ailenin içine doğdu. Delhi’de tüm eğitimini tamaladı.Ve Aktör Hintçe,İngilizce ve Punjabi dilinde konuşmayı biliyor.
12 Aralık 2010 tarihinde çocukluk aşkı ile hayatını birleştirdi.Sade bir düğünle çift dünya evine girdi.Aktör parti ortamlarını hiçbir zaman sevmedigi için ailesi arasında küçük bir düğün düzenlemiştir.Aktör hayatı boyunca Salman Khan’ın Andaz Apna Apna filminde oynamayı çok istedigi hep konu olmuştur.
2012 Star Parivaar Awards En Şık Aktör Iss Pyaar Ko Kya Naam
2012 Star Parivaar Awards Favori Aktör Iss Pyaar Ko Kya Naam
2012 Star Parivaar Awards Uluslararası popüler Iss Pyaar Ko Kya Naam
2012 Uluslarası Hint film/dram en iyiTv dizisi (Sanaya Iranii ile birlikte) Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon
2012 Uluslararası Hint drama /film en iyi aktör Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon
2012 Hint Tv ödülleri en iyi çift Sanaya ve Barun Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon
2012 Hint tv ödülleri en iyi ekrana yakışan çift (Sanaya irani ile birlikte) Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon
2012 Halkın secimi ile en iyi aktör Barun sobti IPKKND
2012 Hint televizyon Akademi Ödülleri En iyi erkek oyuncu IPKKND

Barun Sobti, 21 Ağustos 1984 tarihinde Hindistan’ın Delhi şehrinde doğmuştur. Eğitimini Delhi’de tamamladı. Bollywood dizi ve film sektörüne girmeden önce, 7 yıl boyunca Jindal Telekom’da müdür olarak çalıştı. Ama çocukluğundan beri aktör olmayı isteyen Barun Sobti, Telekom’dan ayrıldı ve birçok Hint dizisi ve Hint filminde rol aldı. Popüler Hint dizisi Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon? (Bir Garip Aşk) dizisindeki Arnav Singh Raizada rolü ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Türkçe ismi Bu Aşka Ne Ad Vermeli? olan Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon? dizisinde 398 bölümlük performansı ile geniş bir hayran kitlesine sahip oldu. İss Pyaar Ko Kya Naam Doom dizisinin güzel oyuncusu Sanaya İrani, Khushi rolüyle yakışıklı oyuncuya eşlik ediyor. Yakışıklı oyuncu 1.80 m boyundadır. Karizmatik duruşu ile genç kızların yeni sevgilisi olmayı başardı.

Barun-Sobti-ailesiBarun Sobti, çocukluk aşkı olan Pashmeen Manchanda ile 12 Aralık 2010 tarihinde evlendi. Çok yönlü bir oyuncu olan Barun Sobti, aynı zamanda mankenlik de yapmaktadır. Hintçe, İngilizce ve Punjabi dilleri olmak üzere 3 dil bilen Barun Sobti, boş zamanlarında ailesi ile birlikte belgesel izlemeyi ve gezmeyi seviyor.

Barun Sobti, sıkh dinine mensup.

Sıkh(sihizm) Nedir?

barun-sobti-karizmaİslam ve Hinduizm karışımı bir dini harekettir. Bu dinin mensupları Kuzeybatı Hindistan’ın Pencap bölgesinde yaşamaktadırlar. Hindistan nüfusunun % 1.9 bu dini benimsemiştir. Sihizm hareketini Pencap ‘ta ilk başlatan Guru Nanak (1469-1539) yalnızca dini akideler çerçevesinde Müslüman ve Hindu unsurlarını uzlaştırmaya gayret ederek başlamıştır. Sistemi Tanrının birliği, insanlığın kardeşliği, puta tapıcılığın faydasızlığı prensipleri üzerine kurmuştur. İslam ‘ın Hindistan’a girmesinden sonra İslam ile Hinduizmi sentezleme çalışmıştır. Önce siyasi olarak başlayan bu hareket, sonradan dini bir özellik kazanmıştır. İslam tasavvufunun da etkisinde kalan Nanak, Kuzey Hindistan‘da vaazlarda bulunmuş ve uzlaştırmacı (Sinkretist) Sikh hareketini ortaya çıkarmıştır. İslam ‘ın Tanrı inanışını, Hinduizmin Maya ve Nirvana tasavvurlarını ve tenasüh (ruh göçü) fikrini kabul etmiş olmasına rağmen Avatarlara inanmayı reddetmiştir.

Barun Sobti DizileriBarun Sobti Dizileri

2009-2010 yıllarında Shraddha Hint dizisinde,Swayam Khurana rolünü oynamıştır.
2010 yılında Dill Mill Gayye Hint dizisinde, Raj Singh rolünü oynamıştır.
2010-2011 yıllarında Baat Hamari Pakki Hai Hint dizisinde Shravan Jaiswal rolünü oynamıştır.
2011-2012 yıllarında ise beğeni ile izlenen ve izlenme rekorları kıran Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon? Türkçe isimi ile Bu Aşka Ne Ad Verilmeli?(Bir Garip Aşk) dizisinde Arnav Singh Raizadarolünü oynamıştır.
2012 yılında Star Parivaar Awards Hint Show programına katılmıştır.
2012 yılında StarLite Hint Show programına katılmıştır.

Barun Sobti Filmleri

2014 yılında Main Aur Mr. Riight Hint filmindeSukhwinder Singh aka Sukhi rolünde yer almıştır.
2014 yılında 22 Yards Hint filminde oynamıştır.
2015 yılında Satra Ko Shaadi Hai Hint filmindeNaresh Sinhal rolündedir.

Barun Sobti Hakkında

Boyu: 180 cm
Kilosu: 78
Saç rengi: Siyah
Göz rengi: Kahverengi
Medeni durumu: Evli
Eşinin adı: Pashmeen Manchanda (Büyük bir muhasebe şirketinde çalışıyor.)
Dini: Sıkh(sihizm)
Mesleği: Aktör, model
Burcu: Aslan
Favori mutfağı: Japon mutfağı
En sevdiği yiyecek: Sushi
Kardeşleri: Bir erkek ve kız kardeşi var.

Pashmeen ManchandaPashmeen Manchanda Kimdir?

Boyu: 160 cm
Kilosu: 59
Göğüs ölçüleri: 34B-28-34
Milliyet: Hint
Saç rengi: Siyah
Doğum tarihi: 1987
Dini: Sıkh(sihizm)
Mesleği: Finans
Eğitimi: Trobe Universitesi

Yorum

  1. Barun sobti şimdiden gönlümüzü feth etti her yerde o konuşuluyor ve çoook beğeniliyor onu çoook seviyoruzz

  2. sizi hayran kaldım çok güzel bir film hindistana gelebilsem keşke sizi görebilsem ama gelsemde sizinle konuşmamız bır değil ki sizin ne dediğinizi nerden anlıcam dimi sizi çok seviyorum hepinizi ama şiamı hıç sevmiyorum size bayılıyorum yaa yok yakışıypsunuz sanaya abla çok güzel dans ediyosun bu arada sizi çok öpüyorum

  3. Gülüşün ile gözlerinin ışıltısı ortada.Bir ilki yaşıyoruz sende.SENİ ÇOK SEVİYORUZ….Mutlulukla kal.Seni sevenlerin olduğunu unutma….

  4. Keşke evlenmeseydin… ben sana çok aşığım ama galiba çok mutlusun hep böyle mutlu ol… seni çoook seviyorum.. Barun Sobti :)))

  5. barunnn cok tatlısın cok yakısıklısın olduruyorsun benı asık oldum sana cok guzel guluyorsunnn offff bu ne gulus yaaa yerım senıde gulusunude senı sevıyorummmmmmmmmmmmmmmmmmm hemde cokkk

Yorum Yap